Masaż sportowy

Masaż sportowy – co to takiego?

Pewnie zastanawiasz się, czym może różnić się masaż sportowy od zwykłego masażu. Poza tym oczywiście, że wykonuje się go na sportowcach-zawodowcach. W końcu po co mnożyć nazwy na jedną i tą samą rzecz? Jest tutaj ważna różnica – cel. Masaż większości ludzi kojarzy się z odprężeniem, relaksem i przyjemnością. I tutaj można się bardzo pomylić. Otóż masaż sportowy dość często do przyjemności nie należy. Może być wręcz bolesny. Dzieje się tak, gdy mamy zakwasy lub kontuzję. Bo ma właśnie pomóc w takich wypadkach i nie tylko. Przejdźmy do sedna: celu, jaki ma masaż sportowy.

Masaż sportowy – cele

Masaż sportowy jest ważnym elementem treningu każdego sportowca. Bez niego zwiększa się kontuzyjność, która jest nieodłączną częścią sportu wyczynowego. Wpływa on także na osiągi podczas startu i pomaga zregenerować się po nim. Cele masażu sportowego najlepiej go definiują i odróżniają od innych rodzajów masażu.

Najważniejsze z nich to:

Masaż sportowy – rodzaje

Jest wiele rodzajów masażu sportowego. Każdy z nich wykonuje się w innym okresie cyklu treningowego oraz startu w zawodach.
Najważniejsze odmiany przedstawione są poniżej.