wstecz
facebook
google
twitter

Pasy wyszczuplające

Rodzaje pasów wyszczuplających

  • Pasy neoprenowe – zrobione są z neoprenu, który pokryty jest warstwą nylonu. Neopren jest materiałem, który zatrzymuje ciepło, nie pozwalając wydostawać mu się na zewnątrz. Jego działanie opiera sie na podnoszeniu temperatury i co za tym idzie zwiększeniu potliwości.
  • Pasy podgrzewające – są pasami elektrycznymi. Ich działanie opiera się na grzaniu okolic brzucha.
  • Pasy wibrujące, podobnie jak poprzednie, są pasami elektrycznymi, na baterie. Poprzez wibracje mają zmuszać mięśnie brzucha do skurczu i rozkurczu.
Czy pasy wyszczuplające naprawdę działają?

Wiele osób zadaje to pytanie, oczekując jasnej odpowiedzi. Jednak odpowiedź ‚tak’ lub ‚nie’ nie istnieje. W dziedzinie odchudzania przy pomocy pasów wyszczuplających brak badań, które dawałaby jednoznaczne rezultaty. Wynika to między innymi z faktu, że trudno jest oddzielić działanie pasa od działania innych czynników. Ludzie zakupujący taki sprzęt zwykle stosują także odpowiednią dietę oraz trening. Zresztą sami producenci stwierdzają, że ich produkt tylko wspomaga zrzucanie zbędnych kilogramów. Jedno jest pewne: pasy wyszczuplające nie są cudownym sposobem na piękną sylwetkę.

Wady pasów wyszczuplających

Jeśli chodzi o pasy neoprenowe to głównym zagrożeniem jest odwodnienie oraz niedobór składników mineralnych. Podczas noszenia takiego pasa miejsce nim przykryte obficie się poci. W związku z tym konieczne jest uzupełnianie płynów oraz elektrolitów. Inną często podawaną wadą produktu są alergie skórne, wywołane sztucznymi materiałami, z których pas jest zrobiony oraz tarciem o spoconą skórę.

Jeśli chodzi o pasy podgrzewające to zagrożenia są podobne jak przy pasach neoprenowych, przy czym dochodzi tu jedna poważna wada: możliwość poparzenia.
Przy stosowaniu pasów wibrujących zbyt długo lub zbyt często mogą wystąpić mimowolne skurcze lub naderwania w wyniku zmęczenia mięśni. Należy także pamiętać, że produkt ten może powodować zaburzenia w pracy sztucznych stymulatorów czy zastawek serca oraz innych urządzeń elektrycznych.

Zalety pasów wyszczuplających

Jedną z bezsprzecznych zalet pasów wyszczuplających jest to, że osoby zakupujące tego rodzaju sprzęt często mobilizują się do ćwiczeń oraz zdrowszej diety. Nawet jeżeli pas sam w sobie nie daje żadnych efektów to lepsze odżywianie oraz trening na pewno ten efekt spowodują.